Segmenty z profili zamkniętychI.Ogrodzenie ,brama
 - wzór z prostokątów - Tarnów 2010r.

II.Ogrodzenie z profila zamkniętego o wymiarach 20x 20mm -Kraków 2010r. 

Zapytaj o produkt

DODATKOWE INFORMACJE | Pokaż

Ogrodzenie jest częścią posesji. Eleganckie, trwałe, dopasowane do stylu zabudowy, garażu, oraz przestrzeni wokół domu jest elementem świadczącym o gustach i upodobaniach właścicieli. Szczególnie brama i furtka są wizytówką domu. Segmenty ogrodzenia mogą być eksponowane lub obsadzone roślinnością zasłaniającą przed przechodniami, sąsiadami lub kurzem ulicznym. Najczęściej stosowanym materiałem wykorzystywanym na konstrukcje ogrodzeń jest drewno i metal.

Mimo różnych metod zabezpieczenia drewna, najtrwalsze są ogrodzenia wykonane z metalu.

Cynkowane i malowane proszkowo nie wymagają dodatkowych zabiegów konserwacyjnych przez dziesiątki lat. Mimo dość znacznych kosztów cynkowania i malowania proszkowego coraz większa liczba klientów decyduje się na tego rodzaju zabezpieczenie antykorozyjne. Metalowe ogrodzenia to są kute ręcznie przez artystów kowali, o bogatym wzornictwie, wykonywane na zamówienie, dopasowane do słupków i zabudowy posesji. Kowalstwo artystyczne, ręczne wykonane wg indywidualnych projektów jest czasochłonne i bardzo drogie. Tego typu ogrodzenia nawiązują do zabudowy pałacowej, dworskiej.

Są też ogrodzenia a’la kute wykonane z prętów kupionych w hurtowni i gotowych elementów metalowych produkowanych seryjnie na maszynach typu giętarki, skręcarki itp. Tego typu ogrodzenia są wykonywane przez firmy, które nie maja nic wspólnego z kowalstwem artystycznym, a do takiego miana pretendują.

Coraz częściej spotyka się klientów, którzy chcą ogrodzenie estetyczne, proste, bez ozdób. Tym klientom proponuje się jako element wypełniający pręty lub profile stalowe zakończone metalowym grotem lub plastykową zatyczką.

My proponujemy ogrodzenia i barierki balkonowe wykonane na bazie sztachetek metalowych wytwarzanych w naszej firmie wg własnego projektu. Sztachetki firmy Solmet mają nowoczesny, prosty kształt nawiązujący do tradycji ogrodzeń sztachetowych, drewnianych. Nasze segmenty komponują się z każdym rodzajem słupków ogrodzeniowych, są lekkie, dlatego koszt cynkowania jest stosunkowo niewielki. Bramy przesuwne są lekkie i wygodne przy ręcznym oraz automatycznym otwieraniu. Wykonujemy ogrodzenia indywidualnie, do każdego ogrodzenia opracowujemy projekt i wycenę bezpłatnie. Uwzględniamy ukształtowanie terenu, wymurowane słupki, daszki oraz propozycje klienta. Służymy wieloletnim doświadczeniem i wiedzą naszych konstruktorów.

G-60
G-60
G-60
Ł - 40
wzór  Tarnowiec
S - 40
S - 40
G-50
G - 80
G - 80
G - 80
G - 80
G 80
G - 80
G 80
G - 80
G - 70
G-70
G-20
Wszystkie prawa zastrzeżone Solmet