Bramy skrzydłoweKonstrukcje bram wykonane  są z profili zamkniętych. Sztachety metalowe  lub profile zamknięte tworzą wypelnienie. Brama posiada zawiasy oraz rygle.

Brama  dwuskrzydłowa typ -SVKg
brama skrzydłowa typ-SVPg


brama skrzydłowa typ-SVPg
 - zagęszczona dołem
- dwie poprzeczki gięte górne


Jeżeli ogród jest zachowany w klasycznym stylu, ta elegancka brama będzie dopełnieniem perfekcyjnej posiadłości. Wyjątkowa brama w kolorze czarnymktóra dodatkowo dodaje jest wytworności. Brama jest dwuskrzydłowa,  dzięki czemu świetnie wpasowuje się w dworkową estetykę. Ponadto jest niezwykle ozdobna, przy jednoczesnej elegancji i oszczędności wzorów, dzięki czemu pięknie wyeksponuje Wasz ogród oraz dom, podkreślając klasyczny charakter ogółu.

brama z profili zamknietych, typ G-60

Jeżeli cenicie sobie prywatność, a jednocześnie nie chcecie odgradzać swojej popesji od sąsiadów nieestetycznym murem, rozwiązanie tego typu sprawdzi się w stu procentach. tego tykpu brama i ogrodzenie zapewniają kameralnośći. Brama ta sprawdzi się przy nowoczesnych projektach domów i świetnie podkreśli ich charakter.  Brama posłuży Wam przez długie lata.

brama z profili zamknietych, typ Ł-40

Brama wzór Ł40  swoją estetyką wpasuje się w styl klasycznych domów i podwórzy. Kaskadowa forma bramy w czerni jest nowoczesna i nie przytłacza swoim wyglądem. Jej lekka konstrukcja jest jej atuem
Istotna jest możliwość póżniejszego montazu napędu do kazdej z bram co zapewni  użytkownikom wygodę i komfort.
Zapytaj o produkt

DODATKOWE INFORMACJE | Pokaż

Bramy skrzydłowe, rozwierane według wymagań prawa budowlanego muszą otwierać się do środka posesji, szerokość światła wjazdu bramy powinna mieć co najmniej 2,4m. Bramy mają jedno lub dwa skrzydła zawieszone na zawiasach przyspawanych lub przykręconych do słupków. Wymagają wolnego miejsca na podjeździe. Kąt otwarcia zależy od konstrukcji zawiasu i może dochodzić do 180°, ale najczęściej jest ograniczony przez odboje (ograniczniki). Bramy otwierane są ręcznie lub automatycznie


ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 12 kwietnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

(Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)
Rozdział 9

Ogrodzenia

§ 41. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.
2. Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione.
3. Przepisy ust. 1 i 2 nie dotyczą ogrodzeń wewnętrznych w zakładach karnych i aresztach śledczych.

§ 42. 1. Bramy i furtki w ogrodzeniu nie mogą otwierać się na zewnątrz działki i mieć progów utrudniających wjazd osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.
2. Zapory ruchome na przejściach i dojazdach powinny mieć oznakowanie widoczne w ciągu całej doby oraz sygnalizację świetlną lub dźwiękową zmiany położenia ich ramion.

§ 43. Szerokość bramy powinna wynosić w świetle co najmniej 2,4 m, a w przypadku zastosowania furtki jej szerokość powinna być nie mniejsza niż 0,9 m, przy czym na drodze pożarowej szerokości te regulują przepisy odrębne dotyczące ochrony przeciwpożarowej.
brama skrzydłowa    G-60
brama skrzydłowa        S -40
brama - jednoskrzydłowa 5m
brama skrzydłowa  SVPg
brama skrzydłowa  SVPg
brama skrzydłowa   G-60
brama wjazdowa   G-60
brama wjazdowa   SVKg
brama wjazdowa   jednoskrzydłowa
sztachety bez grota    SVC

brama wjazdowa   SVC
brama harmonijkowa łamanabrama harmonijkowa łamana wykonana w Gorlicach 2021
brama skrzydłowa     G-60
brama wjazdowa   G-60
brama skrzydłowa     G-70
brama skrzydłowa     G-70
brama wjazdowa       z grotem  Wiktor
brama szkoły       G-20
brama szkoły       G-20
sztachety zagęszczone       brama SVA
Wszystkie prawa zastrzeżone Solmet